| GgEeTtAa04 a întrebat:

Buna seara!
Am absolvit în 2010 facultatea de istorie și modulul psihopedagogic nivelul 1.
As putea sa ma înscriu la examenul de titularizare pentru invatatori sau doar pentru istorie?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă ai liceul pedagogic la bază te poți înscrie la titularizare pentru învățători!
Dacă ai absolvit doar facultatea de istorie fără să ai liceul pedagogic te poți înscrie doar la istorie!
Ai terminat facultatea în 2010, în acești 11 ani ai lucrat în alt domeniu sau/și în învățământ?

| Anonimgirltpu a răspuns:

Te poti inscrie doar pe istorie. Modulul psihopedagogic are rolul de a te lasa sa predai istorie. Fara el nu poti da examen.