| catalinhomessi a întrebat:

Doresc sa particip la examenul de titularizare. Specializarea mea este filosofie insa am doar modulul 1 psihopedagogic, o sa pot sa ma inscriu la examenul de titularizare la materia pe care am specializarea? Mentionez ca am terminat si masterul tot in filosofie.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce e nașpa ce că filozofia nu se predă la gimnaziu ci doar la liceu

| MihaiAndronescu a răspuns:

Din câte știu, modulul 1 e pentru predare la 1-8. Și din câte as ști, filozofia se face abia în liceu. Deci ți-ar trebui si modulul 2 pentru 9-12 si facultate. Dacă e vreo școală unde se face filozofia în 5-8, ar trebui să poți da examenul de titularizare, în rest nu.