| Anonim90945 a întrebat:

Buna seara! Ce liceu imi recomandati pentru a intra la academia de politie "A.L Ioan Cuza"? Eu m-am gandit la liceul militar, dar multi spun ca e teroare acolo. (Spuneti-mi va rog parerea voastra, si la liceul militar, spuneti-mi niste parti bune)
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Tudor_Andrei_2000_5tm6 a răspuns:

Eu am terminat liceul militar, cand intri semnezi un contract sa te duci numai la academiile armatei ( cu beneficiar MApN), in concluzie nu vei putea urma Academia de Politie daca faci liceul militar ( aceasta avand principal beneficiar M.A.I. ) Eu iti recomand sa urmezi un liceu cu profil uman si sa incepi pregatirea pentru academie imediat, concurenta fiind foarte mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul de față liceul nu contează, ci pregătirea ta în particular.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru Academia de Politie este bine sa urmezi liceul pe profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere.