Întrebare recomandată | Manuela_Grigoras_1996 a întrebat:

Sunt bucatareasca cu gradul I la o gradinita. Am vechime de 25 de ani, dintre care 15 la aceasta gradinita. Am salariul minim pe economie, dar nu beneficiez de niciun spor. Toti ceilalti angajati au anumite sporuri, mai putin eu. Ma poate clarifica cineva de ce? Multumesc

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa va faciti un cont pe avocatnet.ro si sa intrebati acolo. E gratuit: http://www. avocatnet.ro/

| Manuela_Grigoras_1996 explică (pentru Salontanul):

Am incercat deja acolo..niciun radpuns de la nimeni, din pacate

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Manuela_Grigoras_1996):

Mai este o solutie: https://www.tpu.ro/utilizator/scyw
Intrati pe contul acestui utilizator din salaj si puneti-i intrebarea. Este un jurist cu experienta, pensionar. Va va ajuta cu placere.

| cristi202 a răspuns (pentru Salontanul):

Da, Ioandelasal e unul din cei pe care te poti baza cand vine vorba de o informatie din domeniul juridic.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru cristi202):

Si de ce imi spui mie? Eu stiam asta.

| cristi202 a răspuns (pentru Salontanul):

Pai incercam si eu sa confirm ca ce spui e adevarat. Sau am gresit cu ceva facind asta? happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru cristi202):

Ii confirmi lui care nu stie nu mie. Nu este greseala mare dar...este. Cand vorbesti cu 2 prieteni si Gheorghe ii spune lui Ion: vezi ca Nicu are bani, tu intervii si-i spui lui Gheorghe "Nicu are bani!" sau ii zic lui Ion "are dreptate Gheorghe, Nicu are bani". De ce sa-i confirmi lui Gheorghe care oricum stie? Care ar fi rostul? Ti-am spus nu este o greseala mare dar noi romanii trebuie sa ne invatam sa fim directi si sa nu facem lucruri inutile.