| Ilie89 a întrebat:

Salutare.Daca am vechime in munca, beneficiez de salariul mediu brut sau minim brut?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti bugetar beneficiezi de salariul stabilit prin legea salarizarii bugetarilor iar daca esti la privat beneficiezi de salariul negociat la incheierea contractului individual de munca sau stabilit prin contractul colectiv de munca aplicabil.

| GabrielLRO a răspuns:

Depinde de serviciu. Pe ce crești în vechime, normal crește și salariul. Totuși depinde de domeniu.