| XcrisSSx a întrebat:

Sunt băiat. 17 ani, clasa a 12 a.Am o nelamurire. Dacă devi model cunoscut etc...Ți se poate oferi șansă să joci în filme fără o pregătire necesara actoriei? De exemplu telenovele etc?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde, in general modelele nu devin actrite/actori, devin modele si atat.
Ca sa devii actrita trebuie sa faci o facultate de actorie si apoi sa debutezi in actorie.
Sunt extremd e rare cazurile cand un model devine actrita, dar si acelea tot ajung sa faca o facultate de actorie in paralel cu modelismul.
Sa nu uitam, in zilele de azi nu s emai pune accent pe frumusetea actorului, s epune accent pe cat de bun este el sa joace, de aceea au aprut in filme oameni nu chiar atat de frumosi, dar buni actori.

| neutrino a răspuns:

Este adevarat ca de la un timp sula are multe in comun cu prefectura, asa ca pentru a juca in filme este posibil sa fie suficient sa fii model.

| Andrei277 a răspuns:

Depinde cum dai din cu.r, si cum prestezi ))) si daca nu te ai bine cu regizorul si restul nup

| Radu55562 a răspuns:

Nu cred

| directoneraandbvb a răspuns:

Depinde...