| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a XII la profil uman si nu stiu la ce sa merg mai departe. Sugestii?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu ti-as spune sa mergi la Facultatea de Istorie pentru ca eu sunt anul 1 aici si imi place foarte mult. Din scoala generala mi-a placut istoria. Tie poate nu iti place, de aia e bine sa mergi acolo unde doresti tu, sugestiile aici nu-ti vor fi de folos. Trebuie sa stii, insa, ca poti merge la orice facultate vrei, nu conteaza profilul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| Dugalle a răspuns:

Du-te la ceea ce vrei sau trebuie.

Eu am terminat liceul la uman, profil stiinte sociale si pentru ca din filosofie si istorie nu ieseam ceva bun ( mai ales de la facultatea de filosofie, nu esti cam nimic ) am ales automatica si informatica.

Sunt un mandru si nefericit student la automatica si calculatoare specializarea ingineria sistemelor dar o sa fiu fericit cand voi fi inginer ca voi castiga chiar foarte bine. Gandul ca vreau sa traiesc bine m-a impins aici.

| Alexandra19991 a răspuns:

Depinde ceea de ceea ce vrei tu,fa ce-ti place,nu alege o facultate doar de dragul de a te duce si atat,poti da la facultatea de litere in Bucuresti,poti da la Politehnica, depinde si cu ce medie iei bacul, mai intereseaza-te si nu te grabi, discuta cu ai tai.le poti cere niste pareri, si nu te lasa descurajata de nimeni.Succes si sa auzim de bine :*