| MariusDumitru53 a întrebat:

Am ajuns recent la un liceu militar si anume cel de la campulung moldovenesc, il uasc, as vrea sa ma transfer dar mama si tata nu sunt de acord cu asta ce as putea sa fac? Cum sa-i conving

3 răspunsuri:
| ALEXICAmarketing a răspuns:

Ce iti place sa faci? Aici este marea dilema.
Sa nu ajungi muncitor la lopata.
Viata este destul de dificila dupa ce termini scoala, nu curge lapte si miere DELOC.Este o permanenta lupta pentru suprvietuire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca ai muncit ca sa ajungi acolo si acum iti bagi picioarele. Si considera faptul ca majoritatea care termina liceele militare stiu carte cu adevarat si ajung(daca nu ofiteri), macari subofiteri, adica oameni cu un serviciu stabil si un salariu decent. Acolo ai parte de o educatie nemaipomenita si de meditatii si studiu elaborate, toate GRATUITE. De unde stii cum e? Au trecut 3 zile. In plus, tu nu te-ai gandit inainte sa iei decizia sa mergi acolo? Militaria e militarie, nu e joaca.

| Crackman a răspuns:

Este greu dar la final o sa fi cel mai multumit cand iesi la pensie pe la 50 de ani