| Tiger7777 a întrebat:

Am niste intrebari si sper sa ma ajutati: 1) La ce liceu ar trebui sa merg ca sa ajung comentator sportiv 2) Daca devin comentator sportiv, se poate sa comentez doar fotbal? 3) Ce facultate ar trebui sa termin 4) Ce salariu primeste un comentator sportiv pe luna? Dau Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Facultatea de jurnalism,relatii publice si comunicare, astea sunt cele potrivite pentru un comentator, de orice fel.
Comentezi in orice domeniu in care gasesti loc de munca si te pricepi iar salariul nu poate fi prea mare, cel putin nu la noi, pe un asemenea job. Sanatate!

2 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Liceu cu profil sportiv,educatie fizica, facultata de jurnalism+cursuri.Raspuns castigator?

| Gaby227 a răspuns:

Varul meu e comentator sportiv si l-am intrebat si mi-a zis sa iti zic ca cel mai bine e sa mergi la profil filologie sau stiinte sociale si de aici la jurnalism
el castiga in medie 3200 de lei luna