| licdawq55 a întrebat:

Momentan sunt clasa a X-a la un liceu Teoretic profil mate-info si vreau sa stiu ce facultate ar trebui sa urmez pentru a-mi indeplini visul de a deveni comentator sportiv- fotbal sau prezentator emisiune fotbal?

3 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

PAi ar fi facultatea de Jurnalism!winking

| Dugalle a răspuns:

Jurnalism.

| JungleHell a răspuns:

Jurnalismul, făcut cu multă plăcere și curiozitate, cu mult interes și într-o zi,, te ridici" unde îți dorești. Condiția este ca odată intrat la facultate să nu te iei după ce spun alții, cel mai adesea că nu se poate. Să dedici timp pentru cultivarea pasiunii, căci timpul e gratis dar nu infinit. Așa îmi doream și eu în facultate, să ajung profesor, și am ajuns, chit că alții nu-mi dădeau mari speranțewinking. Baftă!