| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare... As putea devenii model?, am 15 ani si 1.55. Stiu ca sunt scunda dar am auzit ca as putea aparea doar in poze. funditaaa.; x

11 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Poti. La copii.

| AndraNicoleta a răspuns:

Eu am avut cateva tentative de a fii FOTOmodel la 1.60 m si 40 kg. cand aveam 17 ani. Am fost nevoita sa renunt pentru ca de atunci nu am mai crescut in inaltime iar cerintele erau din ce in ce mai mari.

La inaltimea si greutatea ta iti spun cu toata sinceritatea ca nu vei putea face nimic in domeniul asta.

Incearca sa faci sport gen volei sau basket pentru a te mai inalta si mai da jos cateva kilograme, neaparat... daca chiar iti doresti o cariera in domeniu.

Mult succes!

| LoveForShania a răspuns:

Absolut, nu.
Tipele care nu pot fi modele de catwalk dar pot apărea în poze pentru că sunt mai scunde, au minim 1.65, din câte știu.
Mai pot fi și excepții cu 1 cm, 2.
Dar sub 1.62 m, nu. E cam imposibil.
Scuze, nu toți ne naștem așa cum vrem!

Gen, vrei să dai la medicină dar ești praf la biologie și chimiehappy
Cam așa e și în cazul tău.
Succes în altele.

| neutrino a răspuns:

Model pentru cine?

| Exxtremus a răspuns:

Nu ajuta la nimic sa te dai mare.

| madalina2222 a răspuns:

Da dar daca esti frumoasa ai forme si tot odata slaba si talent.

| scumpikxa a răspuns:

Nu are rost. Sa fii model e mai mult decat sa fi frumoasa si sa te invidieze lumea. Sa stii ca in realitate oamenii se poarta foarte urat cu modelele, o prietena de-a mea mai aparea pe la fashion show-uri si chiar i s-a propus sa fie primita la o agentie dar a refuzat pentru stia cum se poarta oamenii cu modelele. Cat despre modele scunde, pot sa iti zic ca nu exista. Ma rog, exista! Dar e o lista luuunga cu barbati cu care trebuie sa te culci ca sa ajungi model daca esti scunda. Daca chiar vrei, desi nu iti recomand, asteapta pana mai cresti, fa sport, nu fuma, mananca sanatos etc. etc. si spera ca o sa te mai inalti pana cresti. Cam 1, 70-1, 75 e destul ca sa fii model din cate stiu. Sau ai putea sa te interesezi de agentii de modelling pentru fete sub 18 in orasul tau! Daca chiar arati chiar bine sunt sigura ca vei putea aparea in ceva poze.

| scumpikxa a răspuns:

Ma asteptam sa fii slaba din moment ce te gandesti la moddeling :p Desi, daca ai fata mai rotunda sau mai de copil poti merge le prezentari de copii, cum zicea BabyBlue.

| Alexa843 a răspuns:

Doar daca ai o fata frumoasa si esti slaba. Dar viata de model nu e chiar atat de "roz" precum pare...E o viata plina de sacrificii.

| VrajitoareaIntunecata a răspuns:

No way.

| Creier a răspuns:

Incearca...