| caradanvers00 a întrebat:

Bună TPU!
Am și eu o problemă.

Vreau să merg la universitatea din Londra " Westminster college " și vreau să merg și la " Comunicare și Jurnalism " dar și la " Business ".
Ambele sunt pasiunile mele și vreau să merg la ambele.
Ar fi mai bine dacă aș merge în paralel sau una după alta. ( dupa ce termin una, dau masterul si o urmez si pe cealalta ).

Răspuns Câştigător
| aleton a răspuns:

Alege-o pe cea care iti place cel mai mult si care iti poate aduce venituri mai mari. De asemenea tine cont si de usurinta gasirii locului de munca. UK ofera credit pentru studiu asa ca nu iti face probleme din punctul asta de vedere.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cati ani te pot intertine parintii tai!
Un an de studiu la o universitate din UK sau America costa intre $20.000 si $30.000
Acum inmulteste cu 4 sau 5 ani si veiz cat te costa facultatea.
In plus, trebuie sa ai macar $1000/luna pentru cazarea, mancare, intretinere, telefon samd.
Banuiesc ca parinmtii tai sunt miliardari, daca tu deja faci planuri de facultati internationale, unde suma pentru 5 ani, ajunge la vreo $150.000- $200.000

| PrintesaGumitaa a răspuns:

La facultate e greu, e mult de invatat si nu ai sa poti sa te imparti in doua. Alege una care iti place mai mult.