| benga94 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de ceva omeserie ceva ca la timpurile care sunt acum degeaba faci o facultate ca sa ajungi cineva mai mare pentru ca nu se gaseste de munca stiu multe cazuri! Si ma gindeam la o meserie de sudor sa fac un curs ceva sau sa ma invete cineva vreo luna 2 ca sa am habar si poate gasesc ca sudor ori in tara ori in afara din cite stiu se plateste bine dar nu am cunostinte daca e greu tare sau nu! iar sudura are mai multe categorii cu sirma, electric, etc nu stiu pe toate! La alta meserie nu m-am gandit ca nu prea ar mai fi ce ca paznic se cistiga putin si se fac figuri cu banii, ar mai fi sa incerc sa intru la armata dar sunt probe cam grele stiu baieti care sau chinuit cite 3-4 ani sa intre si asta costa ceva bani, si din pacate nu prea dispun deocamdata, as fi recunoscator de sfaturi, pareri orice, multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te felicit pentru modul sănătos în care gândești! Orientează-te spre meserii ca instalator ( apă sau gaze), electrician, sunt meserii căutate, în care se câștigă bine. Cât timp vor exista blocuri de locuințe, vei avea mare căutare! Succes!

1 răspuns:
| MoneyMoney a răspuns:

"Munca e pentru tractoare
Negrii şi calculatoare!"

Aşa că înscrie-te în Piaţa Digitală, click aici: http://www.blogarismeromanesti.blogspot.com/2012/03/piata-digitala.html şi lasă-i pe ceilalţi să muncească pentru tine!