| Nova90o a întrebat:

as vrea sa merg pe un profil militar dar nu stiu care scoala este mai buna. Ma puteti ajuta si sa imi dati un top sau care este cea mai buna scoala?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Liceu militar?
Sunt câteva in toata țara, nu prea ai de unde alege decât ce e mai aproape de tine.

| Amiyyira345 a răspuns:

Sunt 5 colegii militare in tara, acestea se afla la; breaza, Craiova, campulung moldovenesc constanta si alba Iulia

| hacktek a răspuns:

Daca esti hotarat sa incepi o cariera militara, asa cum ti-a spus si Amiyyira345, avem doar cinci colegii militare.
O lista completa ce contine si subiectele de pana acum de la admitere o ai aici:
http://colmil-mv.ro/admitere.htm
O lista cu numere de telefon ale tuturor centrelor de recrutare din tara, dupa judet, unde poti obtine orice informatii suplimentare legate de cariera militara, sau alte informatii publice care tin de M.Ap.N, o ai aici:
https://dmru.mapn.ro/......ct-BIR.pdf

Ca o parere, subiectiva poate: cel mai performant liceu militar este Colegiul Naţional Militar „Ştefan cel Mare" Câmpulung Moldovenesc.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ai absolvit liceul?