| ansei a întrebat:

Hey! Voi intra in clasa a 8 a si am inceput sa ma gandesc la ce profil sa merg. Materiile mele preferate sunt romana ai engleza, deci as vrea sa merg la un profil uman, dar nu stiu daca sa merg la filologie sau stiinte sociale. Ma puteti ajuta cu sfaturi?

2 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Pentru engleza intensiv, filologie happy
Eu am fost la stiinte sociale si s-a facut matematica pana in clasa a XII inclusiv, dar la filo se face pana in clasa a Xa inclusiv. Noi nu am avut multe ore de engleza, am avut jumatatea orelor fata de cei de la filo. Ei aveau vreo 6 ore pe saptamana.
Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, dacă iti place engleza si română cred că te-ai integra perfect la filologie intensiv engleză.