| TheCubeBoy a întrebat:

cat castiga un textier, cel care compune versurile pentru o vedeta?
imi place mult sa compun si as vrea sa am si beneficii financiare!
dau funda!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

La inceput trebuie sa platesti tu pentru ca cineva sa-ti cante versurile: apoi, daca versurile sunt frumoase, te vor cauta ei, conditie in care vei fi platit.

2 răspunsuri:
| NobodyOmy a răspuns:

Un textier castiga 25% din drepturile de autor a cantaretului.

| MihaiHH a răspuns:

Castiga niste procente din veniturile care se scot din melodia respectiva. Melodia are succes la fel si textierul si cantaretul. Daca semnezi si vre un contract iti ies ceva bani.; D Plus ca sunt la mare cautare astfel de persoane!