| anonim_4396 a întrebat:

cu ce profesie poti iesi de la un liceu cu profil de: turism si alimentatie, protectia mediului si fabricarea produselor din lemn?
Eu, momentan, am intrat anul asta pe turism si alimentatie si as vrea sa schimb profilul cu una din celelalte variante de mai sus
Este mai bine sa îl schimb si, daca da, pe care ar trebui sa îl aleg, care e mai avantajos pentru viitor?

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Mai nimic, ai nevoie de o facultate.

| manoah2000 a răspuns:

Daca ai medie, esti ambitioasa si te duce capul parerea mea este ca ar fi bine sa te transferi la un liceu teoretic si dupa sa urmezi o facultate. Daca esti mai jos de mediocra zic sa ramai acolo daca vrei sa iesi cofetar/patiser (necalificat).
Daca te muti la un alt profil in semestrul al doilea sau la anul va trebuii sa ai medie mai mare decat ultimul din clasa respectiva si o sa dai diferente la cateva materii.