| edeidinio a întrebat:

Bună, TPU! Dacă cineva care are schizofrenie dorește să ajungă politist, e posibil? Nu găsesc nimic legat de asta și chiar aș dori să ajung politist, dar mi-e frică că nu voi fi acceptat din cauza bolii mele.
Dau fundă!

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu poti, poti consulta si aceste baremuri medicale https://www.academiadepolitie.com/......n_2023.pdf

gasesti mentiuni in acest sens la punctul 131 (3) si (5) din tabel!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu vei fi admis clar cu asemenea diagnostic

| doctorandus a răspuns:

Nu, cu schizofrenie nu poti ajunge politist. Daca ai lua medicamentele in fiecare zi si ai scapa de psihoze, ai avea o sansa, dar raman simptomele negative, care nu pot fi tratate asa usor.

| VoidEternal a răspuns:

Cu siguranță nu.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu ai cum din pacate pentru tine.

| Lupică27 a răspuns:

Asta mai lipsea, politisti schizozfrenici.