| C3R1 a întrebat:

daca pe viitor planuiesti sa te faci actor in State (iti trebuie neaparat diploma de teatru sau actorie)?

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Mai intai iti trebuie viza/green card chestii din astea. Si nu, nu ai nevoie de diploma ci sa fii talentat si sa ai pe cineva care sa te ajute, asta e clar. Dar majoritatea actorilor buni au facultate sau macar cursuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti trebuie nicio diploma ca sa devii actor. Sunt o gramada de actori care ori nu au nicio facultate, ori au studii in domenii complet diferite, care nu au vreo legatura cu actoria. Dar trebuie sa stii bine engleza, ca nu te ia nimeni sa joci in filme daca vorbesti engleza din aia de balta. laughing
Mai complicat e sa ajungi in State decat sa te faci actor.
Ca sa ajungi actor iti trebuie talent, si eventual sa arati bine ( daca vrei rol principal ).

| Digikey a răspuns:

Daca doar "planuesti "nu este nevoie de nimic.

| darrio2007 a răspuns:

Nu intotdeauna planurile corespund cu realitatea.