| tommacbilbobconstantin a întrebat:

Trebuie neaparat sa faci teatru’ pentru a ajunge actor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi la stat, in privat nu-i pasa nimanui de hartoagele tale, trebuie sa dovedesti ca esti bun.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da

| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie!

| anonimg a răspuns:

Da, obligatoriu trebuie sa faci facultatea de teatru.
Dar nu-ti recomand meseria de actor.

| tommacbilbobconstantin explică (pentru anonimg):

De ce nu mi-ai recomanda?

| anonimg a răspuns (pentru tommacbilbobconstantin):

Ca și actor, nu vei găsi o împlinire, nu te vei bucura de o satisfacție în urma eforturilor depuse. Și în tot timpul va trebui să cauți să placi oamenilor, audienței, publicului. Iar lucrul acesta nu este sănătos pentru suflet. Vei avea mereu un gol în suflet, te vei simți mereu neîmplinit chiar dacă rolul jucat a căzut foarte bine înaintea oamenilor. Și asta pentru că totul este doar teatru, și nimic nu este adevărat în munca unui actor.
Îți spun că nimic nu este mai important decât un suflet liniștit. Munca unui arhitect, sau a unui inginer este cu mult mai satisfăcătoare decât a unui actor.