| Ioana12p a întrebat:

Eu în prezent sunt în clasa a 11- a (sunt fată) și sunt o persoană timidă, iar mai departe îmi doresc să mă înscriu la Academia Forțelor Terestre din Sibiu. Aș vrea să știu dacă cineva de aici a încercat să se înscrie sau studiază la acestă instituție. Cum este pentru o fată timidă această alegere? Îți poți învinge timiditatea printr-o asemenea facultate? Mulțumesc anticipat! Ps. dau fundă unui răspuns care răspunde concret la cerința mea happy

3 răspunsuri:
| GabiNoS a răspuns:

S-ar putea sa dai peste batause si peste grupurile lor. Daca nu stii sa dai cu pumnul sau cu piciorul nu te baga.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești primită, acolo chiar vei scăpa de timiditate.

| Sonia822 a răspuns:

Trebuie sa o invingi inainte, pentru ca ai test psihologic la proba eliminatorie. Dureaza mult, si se repeta intrebarile de vreo 4 ori, sunt scrise in alta forma, sa vada daca raspunzi mereu la fel. Dar ce faci cu timiditatea si cu inamicul care frea sa te omoare? Sau cand trebuie sa iei decizii pentru altii intr-o misiune, asumandu-ti posibile pierderi de vieti omenesti? Trebuie sa urli, sa te tarasti, sa mananci cauciucuri si scoarta de copac, sa rozi oase de om fara sa te fastacesti, fara sa-ti impletesti picioarele si sa spui suuunt timiiiidaaa laughing