| anonymguy3 a întrebat:

Buna TPU.

Ma pregatesc sa merg la facultate si vreau sa stiu daca pot sa ma duc la un camin care apartine de o universitate din care eu nu fac parte.

De exemplu eu ma duc la UAD in Cluj dar vreau sa stau la caminul Babes-Bolyai cu niste prieteni care fac parte din acea universitate.

Este posibil?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am colege (universitatea de vest) care au stat in cămin de politehnică, deci posibil să se poată dar doar dacă le rămân locuri libere după repartizarea studenților lor.

| Wr3nch a răspuns:

Nu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Da. Este posibil. Scrie in regulament, daca il citesti.
De asemenea, daca il citesti o sa afli ca tu, venind de la alta universitate, esti pe (pen)ultimul loc la prioritate. Deci slabe sanse sa prinzi camin.