| Ushhher a întrebat:

sunt profil stiinte ale naturii (bio-chimie) si bac-ul il dau din romana (oral + scris), competente (IT, Engleza/Franceza), biologie/chimie/fizica (o materie la alegere) si matematica. M-am gandit de ceva timp, eu doresc sa intru la M.A.I. (politist, jandarm orice) si as dori sa ma transfer la profil filologie (in incinta aceluias liceu) deoarece bac-ul dau din romana (oral + scris), istorie (scris) si geografie (scris) + competente (IT, Engleza/Franceza).
Ce ziceti? Se merita transferul?
PS:
1. Geografia o stiu struna
2. La romana stiu deja toata materia de bac (si sunt doar in clasa 10)
3. As dori sa ma tranfer fiindca la filologie nu se da bac din mate (nu sunt prieten bun cu ea) ca abia trec la mate.

Răspuns Câştigător
| AdrianPe a răspuns:

Sfatul meu e sa te transferi. Ciudat sau nu si eu am avut 2-3 colege care au venit de la bio-chimie in clasa a-12-a si nu au regretat. Cu Istoria e mai greu putin dar crede-ma ca nu se compara cu matematica laughing

1 răspuns:
| TheMisunderstood a răspuns:

Buna! Normal ca se merita! Nu iti mai pierzi timpul cu stiintele si te ocupi de romana, istorie, sport si engleza. Daca esti hotarata ca vrei la Academie, eu zic ca nici nu mai are rost sa stai pe ganduri si sa depui cerere.