| andre_9286 a întrebat:

Vrea si eu niste pareri:
Credeti ca ar fi avantajos pentru o fata sa faca Facultatea de Arhitectura? Daca da, pe ce profil. Dar stiti cat este taxa anuala? Dar daca se da examen la admitere ce trebuie sa stii? Da pe ce se bazeaza arhitectura? Vreau cat mai multe informatii despre Facultatea de arhitectura si aceasta meserie dau fundakiss

Răspuns Câştigător
| shadovv a răspuns:

Gasisem mai demult pe youtube un tip care vorbea despre meseria de a fi arhitect si din cate am inteles este o meserie foarte grea. Necesita multa munca si imaginatie, o mana buna la desen, o minte inventiva, cunostinte in rezistenta materialelor si geometrie. Acest tip mai zicea ca nu este chiar o meserie bine platita si de obicei meriti mai mult pentru munca depusa dar acest lucru nu ar trebui sa te dezavantajeze. Daca iti place sa desenezi, formele geometrice bagate la facultate. Nu stiu sigur taxele si restul dar stiu ca se intra greu. Multa bafta.