| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună TPU, vreau să vă întreb ce pot ieși din facultatea de contabilitate si informatica de gestiune si care ar fi salariul?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Din punctul meu de vedere CIG este o alegere unde ai nevoie de un noroc fenomenal daca vrei sa ajungi ceva intrucat absolventii de Cibernetica iau multe dintre joburile bune.

Salariul difera in functie de experienta ta si de lucrurile pe care le faci. Cu cat este mai importanta chestia pe care o faci, cu atat esti platit mai mult.

| Lostlyric a răspuns:

Poti iesi un proaspat absolvent al Facultatii de CIG si salariul este de 0 lei pana iti gasesti un loc de munca sau incepi sa profesezi.

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Depinde unde te angajezi. Oricum sub salariul minim pe economie nu ai cum sa iei.