| Mimi26567 a întrebat:

Buna! Trebuie sa imi fac CV-ul pentru un internship. Trebuie sa trec toata experienta mea in campul muncii?(de ex:ospatar, receptioner)

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Trece si tu tot ce ai facut pana in prezent, cam cum fac eu pe TPU (ca sa nu zic alte nume de useri) adica dam raspunsuri la cantitate si nu calitative!
caci cine da raspunsuri calitative nu este apreciat aiciwinking

in mod normal ar trebui sa treci in acel CV doar lucruri relevante fata de domeniul in care vei activa, INSA nu este gresit sa treci si alte meserii, cursuri, functii etc pentru ca in speta de fata, vorbim de un stagiu de practica (intership)
deci nu vei gresi daca treci informatii cat mai multe laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Treci tot. Orice experiență contează.

| siriusblack98 a răspuns:

Sincer iti zic ca nu iti recomand sa treci experiente precum ospatar/picker/receptioner/paznic/om de serviciu intr-un CV atunci cand aplici la posturi mai pretentioase de birou ex ( contabil/programator/analist de date/coordonator de transport ) si ti-o zic din experienta proprie ca nu da deloc bine pentru cei de la HR. Adica ai mai multe sanse sa primesti un post cu zero experienta decat cu astfel de experiente in CV. Fa-l frumos acel CV ca nu sta nimeni sa te caute in Revisal ca sa vada daca ai lucrat tu 6 luni ca data analyst ori ca receptioner, ii intereseaza doar sa vada ceva legat de domeniul pe care aplici.

| Standt a răspuns:

De preferat sa treci totul. Cu cat mai multa experienta, cu atat mai multe sanse.