anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Buna, vorbesc cu voi, studentii la medicina generala dar si cu ceilalti care aveti prieteni prin randul studentilor medicinisti laughing Sunt in clasa a 12 la Colegiul Economic Administrativ si imi doresc sa dau la medicina generala. Nefacand biologia si chimia in liceu imi vine extrem de greu. Ar trebui sa le iau de la 0 Mi-am dorit sa dau la Medicina de cand ma stiu. Din clasa a 5 nu mi-am schimbat ideea, dar nici nu am facut nimic in acest sens. Am vrut sa termin un liceu teoretic - profil stiinte ale naturii, dar am intrat aici. Am vrut sa ma transfer dar am facut degeaba contabilitate atatia ani? Poate daca ma apucam de invatat in vară sau din clasa a 11 imi era mult mai usor, dar faptul este consumat. Imi place foarte mult tot ce tine de medicina sunt singura nebuna care isi pierde cunostinta pret de cateva secunde la zarirea unei ambulanțe prin oras da stiu ciudat rolling on the floor) M-am gândit sa dau la Asistenta Medicala un an si sa invat in anul respectiv pentru UMF urmand ca mai apoi sa dau admiterea anul viitor (dar eu imi doresc ca in 2018 sa fiu studenta la medicina generala UMF Iaşi ) să nu ma mai aglomerez avand in vedere ca am bacu, iar in legatura cu bacalaureatul am enorm de recuperat.
A da... intrebarea mea era voi cand ati inceput sa învățați cum ati invatat? credeti ca as putea reusi Sa intru buget? Nu imi permit sa plătesc facultatea. Va rog sa ma ajutati cum si cu ce puteti. Va multumesc! Si da, dau fundita.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oare voi reusi? Imi e frica ca voi alerga după dupa doi iepuri si nu voi prinde niciunul ( bacul si admiterea ) simt ca nu mai am timp desi sunt in luna octombrie... Simt asta. Nu stiu ce sa fac. sad