| andre8 a întrebat:

vreau sa intru la un liceu din bacau, respectiv Gh. Vranceanu la mate-info, iar aolo se intra cu 9.25 si eu am abia 9.14 sunt sanse sa fiu admisa spuneti-mi va rog ca sa stiu macar sa optez spre altceva FUNDA+VOT:* MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| BETTYNA a răspuns:

Buna, deci daca mai raman locuri libere la acel profil da ai putea intra. Dar uite cum faci cand o sa completezi acea fisa verde prima obitiune pui mate-info iar a doua, a treia...in ordinea preferintelor, adica daca nu intri la mate-info intri la urmatoarea si tot asa, dar trebuie sa obtezi la toate. Ca daca nu ai putea sa ramai pe-afara, si nu obtezi numai la acel liceu pui si de alt liceu.
Acolo o sa faci foarte multa matematicain special 6-7 ore pe saptamana, dar daca iti place matematica este foarte bine. bafta!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi și tu la secțiunea licee, mediile din anii trecuți, www.edu.ro
Optează pentru mai mult licee!
Mult succes.
Pa, pa.

| babyblue a răspuns:

Hm, nu se stie. Au fost ani in care s-a intrat cu medii mai mici. Daca ai ai avea noroc sa prinzi unul din acele anuri, vei intra. Insa, poti risca sa pui Vranceanu mate-info, iar dupa sa pui alte licee de mate-info(cum ar fi Alecsandri sau Ferdinand; sigur vei intra).

| flowerpower12 a răspuns:

Bunabig grinSunt sanse, depinde de media celorlalti care vor sa intrebig grin

| DAC a răspuns:

Pune aceasta optiune ca fiind prima, si vei vedea daca intri sau nu
Acum nu iti putem spune noi daca intri sau nu, depinde de ce au facut si ceilalti si ce note variaza.Este posibil ca media de la profilul pe care il doresti tu sa creasca sau mai bine pentru tine, sa scada!
Pune multe optiuni si cu medii mai mici decat media ta, nu se stie!

| happykill a răspuns:

Punel pe lista, poti sa ai sansewinking

| irina_7302 a răspuns:

Buna eu stiam ca daca nu sunt suficienti elevi si tu ai optat pentru asa ceva te inscrie in aceea clasa. poti pune primul cod pentru mate-info iar urmatoarea optiune ce ti-ar place dupa acest profil numai ca trebuie sa pui mai multe coduri ca se poate sa nu fie locuri de ajuns si sa nu intri nici la al doilea

| L69 a răspuns:

Nu ai sanse atat de mari pentru ca de obicei cresc mediile de la an la an, dar sunt de asemenea sanse si sa scada. Daca chiar vrei acolo pune optiunea asta prima si apoi restul care iti plac pentru ca nu e nici un dezavantaj si poate ai noroc.

| BuBu2403 a răspuns:

Da
exista sanse. daca nu sunt destule pers da se aadmit si medii mai mici

| andre8 explică:

AAAAAA si sa va ma spun un lucru e greu la mate-info si va rog spuneti-mi si ce ore se fac multumeeeeeeeeeeesc