| AndreeaMoniy a întrebat:

Vreau sa ma angajez part time. Stiu cum se procedeaza, insa am o nelamurire. I-am explicat unei doamne de acolo ca sunt si cu scoala, iar dansa mi-a spus ca va face programul in functie si de cat pot.
La part time presupune si munca in weekend? Sau este doar luni-vineri?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de locul de munca si de contractul individual de munca. Daca lucrezi intr-un loc de munca cu programul luni-vineri atunci vei lucra numai in aceste zile. Daca lucrezi intr-un loc cu program in toate zilele saptamanii (de ex. restaurant, magazin alimentar, etc) atunci vei lucra in toate zilele saptamanii, cu exceptia cazului ca veti cadea de acord sa lucrezi numai luni-vineri. Totul depinde de cerintele angajatorului si de cum va veti intelege.

1 răspuns:
| xAndreas11 a răspuns:

Trebuie sa intrebi de angajatoare... difera in functie de unde lucrezi. in general e luni-vineri, si sambata in unele cazuri, dar duminica sigur nu e.