| Mariaaa333 a întrebat:

vroiam sa va intreb si eu ceva..care stie..As vrea sa ma duc sa lucrez in strainatate, am vazut niste anunturi si vreau sa-mi depun CV-ul.Problema mea este ca nu am niciun fel de experienta in domeniul muncii si ca nu am plecat niciodata din tara mi-ar prinde bine niste informa
tii sau detalii...De exemplu eu am ales numai ofertele cu cazare si mesele incluse(nevoie personala) si din tari precum Anglia,Germania, Grecia si Italia si cu contract..In cazuri de genul asta cam ce acte sunt necesare,trebuie sa te inregistrezi undeva aici in Romania sau acolo unde te duciiti trebuie ceva legat de starea de sanatate, cum se face ci cartea de munca...sau orice altceva pe care il stiti sau este necesar m-ar ajuta...sunt destul de incepatoare si nu ma pricep la acte si la lucruri de acest gen...mersi!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Inainte de orice, este important sa ai cateva informatii minime despre cum sa te protejezi spre a nu fi tepuita (de bani ) de unele firme de mediere sau recrutare forta de munca pentru strainatate. Citeste :http://www.gandul.info/......re-7981886
http://www.incont.ro/......calit.html