| MihaiB2001 a întrebat:

Bună ziua! Anul trecut știu că M.A.I și I.S.U au făcut angajari din sursa externa. Din cauza unei probleme la picior anul trecut nu am putut sa ma înscriu pentru un post la pompieri asa cum mi-aș fii dorit, însă anul acesta sunt foarte hotărât sa ma înscriu însă am observat ca momentan doar M.A.I a anunțat ca va angajat și anul acesta din sursa externa iar la I.S.U nu am văzut sa se fii anunțat ceva. Are cineva vreo idee saca și anul acesta se fac angajări la pompieri din sursa externa și care ar fi data la care se depun dosarele? Mulțumesc frumos și o zis bună!

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

În general, anunțurile pentru angajările din sursă externă la I.S.U și M.A.I sunt făcute publice prin intermediul site-urilor oficiale ale acestor instituții și prin mass-media. Îți recomand să verifici în mod regulat aceste surse pentru a fi la curent cu informațiile actualizate. În plus, poți să contactezi direct serviciul de resurse umane al I.S.U sau M.A.I pentru a obține mai multe informații despre procesul de recrutare.