| RoseSauvage a întrebat:

Care sunt sansele de a lucra cu prescolari/scolari mici in calitate de educatoare/profesoara de muzica (specialiati ale acesteia) în condițiile în care sunt absolventă a unui liceu de muzică, iar în prezent sunt studentă în anul III la Universitatea de Arte din Iași-Interpretare Muzicală? Am urmat cursul acela de formare didactică, DPPD, anul acesta urmând să primesc diploma. Am aplicat pentru diverse joburi, însă nu am fost solicitată. Nu sunt încă licențiată, dar din câte am înțeles eu nu reprezintă un impediment.Menționez că nu doresc neapărat să ocup un post de educatoare,ci ca profesor pentru diverse materii opționale care vizează muzica (educație muzicală, cor, pian, etc), la o grădiniță din Iași. Am ceva experiență în lucrul cu cei mici, pentru că am mai dat lecții în privat, însă nu pot demonstra din punct de vedere legal. Sper să îmi puteți răspunde. Mulțumesc!

1 răspuns:
| Andrei22m a răspuns:

Http://www.puiutulpufos.ro/

poti sa ii suni sa intrebi. Sunt oameni minunati acolo si cine stie. Poate iti gasesti un loc chiar la ei :). Succes