| asaf12 a întrebat:

Bună ziua,

Ce ați alege din punct de vedere al oportunităților de angajare ( experiența proprie sau din cea a prietenilor) dintre Facultatea de Business și Turism ( ASE București) și Facultatea de Geografie și Turism ( București).

Mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

As alege acea facultate care imi place mie mai mult dar si cea care mi-ar oferi sanse mai multe de angajare
se poate tine cont si de sfaturile prietenilor care lucreaza actual intr-un domeniu la care le-a de folos acea facultate

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ani pierduti degeaba prin facultate ca sa ajungi casier in Mega Image.

| lpavel a răspuns:

As asculta de prieteni numai daca lucreaza careva in acel domeniu, altfel in nici un caz! Dar daca nu esti sigur le poti incerca pe toate, nu ai ce pierde, asa te vei convinge care iti place mai mult si care e mai banoasa!

| Furnicuta000 a răspuns:

Sa imi zica mie cineva daca facultatea de geografie i-a oferit alte oportunitati in afara de a fi profesor de geografie