| numesiprenume0 a întrebat:

Buna ziua! Stie cineva daca pot gasi un loc de munca la distanta(remote), in strainatate exclusiv cu limba romana?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era mai simplu dacă ai fi cautat din prima pe internet, in loc sa aștepți un răspuns aici. Nu o sa se mai lucreze de acasa începând de la sf lui martie!

| Violleta2022 a răspuns:

Unde pe globul asta se vorbeste romaneste, decat in Romania?
In ce esti tu expert profesional, de poti lucra numai remote si numai in limba romana?
Nu mi-o lua in nume de rau, dar cererea ta mi se pare lipsita de logica si imposibila, fiindca firmele din strainatate nu pot angaja pe cineva cu care nu se inteleg in limba lor.
Eu lucrez si am propria-mi firma in occident, unde angajez frecvent freelanceri profesionisti (romani sau de alte nationalitati), dar numai vorbitori fluenti de lb engleza, fiindca clentii mei sunt straini si nu vorbesc decat engleza.

| cozmindaniel a răspuns:

Pot să-ți recomand eu în țară unul dacă știi italiană sau franceză + engleză.

| Brizbriz a răspuns (pentru cozmindaniel):

El vrea NUMAI in romana, deci nu stie nici o alta limba
chiar la noi in firma s-au vrut angajati niste ucraineni, si s-a angajat numai unul, pentru ca restul nu stiau engleza

in ziua de azi sa stii engleza a cam devenit minimum bun simt

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie neaparat limba engleză. Eventual încă o limba în plus. Nu te ajuta româna.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns:

Da, se numește videochat, și se fac bani căcălău.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Exclusiv cu limba romana. Amuzant, dar sanse apropiate de zero.

| Lukasssz a răspuns:

Cu limba romana poti sa faci doar trotoarul.

| darrio2007 a răspuns:

Foarte greu daca stii numai limba română.

| dan1314 a răspuns:

Știu eu un loc in Germania într-o lună faci 2500 in mâna fără daca te interesează dă-mi mes

| Violleta2022 a răspuns (pentru cozmindaniel):

A spus doar, ca vrea numai romana!

| Violleta2022 a răspuns (pentru dan1314):

A spus "remote" si asta inseamna ca NU vrea sa se deplaseze nicaieri, vrea sa stea acasa la el in pat sis a rezolve totul online.