| Cooooooooooooooooooooooooooool a întrebat:

Bunăă

Daca ma angaje ca necalificata ce primesc?

Minimul pe economie (cat mai e)

sau din ce am lucrat(un procentaj din asta)
?

3 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

Minim pe economie e 800 de ronse mqreste de la anul cu 50 de lei. Daca esti din Bucuresti mai vorbim am locuri de munca incepand cu 1000 pana la 1500 de ron.

| cupydo0n a răspuns:

Minimul pe economie este 700 si ceva de lei din cate stiu eu.
Dar depinde si unde te angajezi.
Eu am lucrat ca necalificat intr-o fabrica si aveam un salariu de 1200-1300 lei, varia in functie de zilele lucratoare ale luni.
Depinde cate ore lucrezi, ce lucrezi si cum te intelegi cu patronul despre salariu.

| LaviniaLavi19 a răspuns:

Primesti jumate din salariul normal