| Debo a întrebat:

Ca sa dau la liceu in Marea Britanie ( Londra ) ce probe trebuie sa sustin? Vreau sa incep clasa a 9 a acolo...e adevarat ca proba la engleza nu dau?( am facut 4 ani de engleza la scoala ). la ce materii se da examen si cat de greu este?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Intra pe un forum cu romani din Anglia sau grupuri de pe Facebook si intereseaza-te de la ei despre tot ce vrei sa afli despre invatamantul britanic, aici sunt slabe sanse sa gasesti pe cineva.

| Dogeanu_Andrei_1990 a răspuns:

Salut, eu sunt in Anglia de 7 luni si abia acum o luna mi sa găsit un loc la o scoala, ErdingonAcademy cand am fost acolo nu mi-a cerut foaie matricolă ca in România, doar mi-a dat un test sa vadă la ce nivel sunt si la ce grupa sa ma bage, in legătura cu engleză eu nu stiu aproape deloc engleză, dar profesori ma ajut la fel si colegi iar materiile sunt super ușoară in țara trebuia sa fiu clasa a 10-a aici sunt anul 11, ultimu an dupa care voi avea 2 ani colegiu. Sper ca ți-am fost de folos