| davidbuz_1713 a întrebat:

Intr-o luna termin clasa a VIII-a. Dupa examene vreau sa plec la liceu in Marea Britanie. Am totul asigurat. Vreau doar sa stiu daca voi primi un act, certificat, diploma, orice care sa demonstreze ca eu am terminat scoala generala (middle school) in Romania si cu ce medii de examen. Se primeste implicit sau trebuie eu sa cer undeva? Preferabil sa raspunda o persoana care cunoaste sau care lucreaza in invatamant. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Clar ca vei primi ceva care sa ateste acest lucru de la secretariatul scolii> o adeverinta sau cel mai bine foaia matricola. Intreaba la secretariat. Bafta!

| LYKURYCY a răspuns:

Ai reusit sa intri acolo? zi-mi si mie cum pentru si eu as vrea sa ma duc acolo si nu stiu daca trebuie sa dau vreun examen acolo sau daca se pune doar ceea ce am facut aici V-VIII