| elizaamariaaa a întrebat:

Buna,vreau sa intru la un liceu la care este și un profil de intensiv engleza, țin să menționez că este intensiv engleza și nu bilingv..pana acum nu s-au dat probe sau teste. Dacă voi intra la acest profil trebuie sa susțin vreo proba sau un test la limba engleza?
Și dacă da, când?

1 răspuns:
| Hehehehehe123 a răspuns:

Buna! Diferența dintre bilingv engleză și intensiv engleză este de o ora, adica la intensiv la liceu o sa ai cu o ora in plus de engleză la scoala. Din câte mai tin eu minte, la intensiv nu trebuie sa dai niciun test/proba, doar la bilingv îți trebuie probele luate, in rest, poți sa stai liniștit/ă. Sper ca te am ajutat!