| anonim_4396 a întrebat:

Cam cata castiga un jandarm si ce studi imi trebuie si actelenecesare

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Cam 2000 de ron dar trebuie sa faci scoal; a de subofiteri la dragasani. DACA ai noroc si intri la scoala e ok dai pshihologic [eliminatoriu] sport 5 probe cu bareme ff drastice la fel eliminatorii si daca treci de astea 2 probe dai scris [grila] LB ROM si lb straina la alegere, mai mult gramatica la ambele,. oricum e destul de greu si concurenta mare. iti urez BAFTA pentru ca chiar ai nevoie poate o relatie mai puternica ca altfel.sanse [zero]

Stefan
| Stefan a răspuns:

Un jandarm cu studii are o retributie care variaza intre 2000 3000 de roni cu tot cu sporuri.