| anonim_4396 a întrebat:

Cam ce intrebari contine un test de aptitudini? Unde as putea gasi unul?

2 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Depinde ce fel de aptitudini trebuie verificate.
Aptitudinile sunt diferite si testele de verificare sunt, prin urmare, diferite.
Nu se poate pune semnul egal intre aptitudinile fizice (proba pentru un liceu sportiv) si aptitudinile pentru o limba straina ori cele plastice (proba pentru o scoala de arte).

| machupicchu a răspuns:

Cred, ca vrei un astfel de test pentru a te convinge tu pe tine, ca procedezi bine in ceea ce faci si gandesti. Incredere in tine privind actiunile tale, nu poti obtine cu ajutorul niciunui test dintre cele ce le poti gasi pe net sau oriunde altundeva. Ar trebui sa ai incredere in tine, fara sa ai o aprobaare iluzorie data de un punctaj aiurea atribuit intrebarilor, care de cele mai multe ori sunt proaste sau incomplete...Increderea ti-o dau reusitele tale si numai ele... succes...