| Chronicles a întrebat:

Cam ce salariu are un avocat, un profesor şi un doctor?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Avocatul are "salariu" în funcție de complexitatea cazului, restul dacă sunt debutanți minimul pe economie, iar după gradare ceva mai mult (2000 ron) și se mai completează dacă mai au și funcție de conducere!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Toti au salarii de 800 RON cu taxele care le trage statul, avocatu cu noroc ajunge la vreo 2000 pe luna dar in rest vezi spagari care ia mita de la lume.

| valentingb a răspuns:

Cu totii, la angajare, in primul an, la stat, au intre 1.000 si 1.200 de lei. Cu timpul, salariul creste pana in jurul sumei de 2000 de lei. Totusi doctorul face mult mai mult din spaga, avocatul se poate angaja la o firma de avocatura sau sa mearga pe cont propriu iar profesorul sa dea meditatii.

| PedoBarbie a răspuns:

Cât vor ei.

| cypryan11 a răspuns:

Avocat 4.000 lei
Profesor-de la 700 lei la 2000, depinde de vechime.
Doctor->1600 lei