| crissssro a întrebat:

Care este cea mai populara meserie?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La noi sunt doua:
* Bagator de Seama
* Fochist la Soare

| CPAElites a răspuns:

De la.bar.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Aia care e si cea mai veche.

| DaniTDCI a răspuns:

A aparut si ala cu "la.bar",daca esti disperat nu trebuie sa ne demonstrezi..ba
Tirist, Taximetrist, Sofer de autobus

| Ionut621 a răspuns:

Cea mai populara meserie este si cea mai veche. Am spus tot.

| baiatul122001 a răspuns:

Clasamentul realizat de site-ul de recrutare plaseaza pe primul loc meseria de business analyst, pentru care salariul mediu oferit de angajatori depaseste 620 de euro pe luna.
Inginerii sunt in continuare la mare cautare in Romania, aceasta profesie ocupand locul al doilea in ceea ce priveste salariile practicate, cu o medie de peste 608 euro pe luna.
Salarii apropiate de cele ale inginerilor castiga si consilierii juridici, respectiv o medie de aproape 606 euro, in timp ce salariul unui director de vanzari depaseste 554 de euro pe luna.
La mijlocul clasamentului se regaesesc bucatarii, profesie cautata pe piata si pentru care angajatorii platesc, in medie, 536 de euro.
Pentru cei cu specializari in IT (administrator sau programator Java), salariile medii variaza intre 500 si 510 euro.