| JetBlueJet a întrebat:

Care este mai bine platit...un doctor sau un informatician (avand in vedere faptul ca au aceeasi ani de vechime)?

Răspuns Câştigător
| daniel33441 a răspuns:

Sunt platiti cam la fel insa depinde de ce fel de doctor si informaticianul pentru ce firma lucreaza.ca informatician poti fi platit si 40 mil insa depinde cine te angajeaza si in ce ramura poate mai mult de atat.la fel si doctorii.de care doctor.de familie, chirurg etc.salariile sunt cam aceleasi in mare. uite doua imagini ca sa iti faci o idee generala http://image.stirileprotv.ro/media/images/620xX/Jun2015/61687013.jpg http://www.viata-medicala.ro/userfiles/article/salarii_07300647.jpg

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce specializare are medicul?
Unde lucreaza (stat privat)?
Ce grade are?
Ce experienta are?
In ce tara lucreaza?

Informaticianul la ce firma lucreaza?
Ce experienta are?
La ce proiect lucreaza?
Pentru ce client lucreaza?
Ce specializari are?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doctor...

| alexandrualind a răspuns:

Informaticianul.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Aş opta pentru doctor, dar depinde de specializare. ţara, şi unde lucrează. dar şi informaticianul ar fi ok.