| Mirceadumb a întrebat:

Care este salariu unui sef mecanic pe o nava? cam cat poate castiga maxim si unde? adica pe petrolier/croaziera etc

5 răspunsuri:
| AlexandrulS a răspuns:

Depinde ce nava, daca este nava de croaziera sunt mai mici undeva de la 3.000 pana la un 3.500/4.000 iar la cele petroliere se plateste mai bine, peste 4.000 pe luna dar conteaza mult si zonele unde au trasee, pe cursele periculoase se plateste mai bine.

| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Buna.Pe un bulk carrier este undeva la 5000 de dolari pe luna.Depinde si de companie acum

| anonimaabcdefg a răspuns:

Din surse sigure stiu doar ca un ofiter 3 castiga pe tanc petrolier aproape 4000 de dolari pe luna

| anonimaabcdefg a răspuns:

Stiu sigur ca un ofiter 3 castiga pe tanc petrolier aproape 4000 de dolari pe luna la firma Maersk

| anonimaabcdefg a răspuns:

Pe luna, un ofiter 3 de la firma Maersk castiga aproape 4000 de dolari, pe tanc petrolier. E tot ce stiu.