| Elena20022903 a întrebat:

Care sunt activitățile unui parlamentar?

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Participa la sedintele de plen,ia parte la activitatile comisiilor de specialitate, primeste in audienta persoane din colegiul sau, se straduieste sa rezolve problemele alegatorilor sai, ridica in parlament unele probleme de interes national sau local, participa la elaborare legilor putand a avea el insusi initiative legislative.

| Mihai437 a răspuns:

Oare te intrebi macar daca exista ceva activitatii la ei? Hotia, pe asta toti o practica. Mai mult dormitul, uitatu-l la filme +18 ani. Si asa mai departe. Doar sa se afle si ei in treaba.