| Calin_Alexia_2001 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele liceului pedagogic?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Prin liceu, ne referim la nume de liceu pedagogic sau la profil pedagogic? Sunt diferite.
Un profil pedagogic in liceu prespun ca este degeaba. Nu stiu daca o sa iti aduca satisfactia necesara pe viitor.
Pot sa spun din propria experienta ca daca urmezi un profil real mai bine, poti face orice dupa ce termini liceul. Poti intra la o facultate si poti urma acolo un modul pedagogic. Intr-un final (si dupa ceva ani) poti chiar sa sustii laboratoare in cadrul facultatii. Atunci predatul la liceu o sa fie floare la ureche. Asta daca vrei neaparat sa urmezi un o "cale" pedagogica. Daca nu, poti sa faci ce ti-am spus si poti sa te angajezi usor si in alte domenii.