| AndeT a întrebat:

Care sunt conditiile (si criteriile de selectie a candidatilor) pentru admitere la universitati in Germania?

4 răspunsuri:
| Lexi888 a răspuns:

Sa fie destepti

| Lexi888 a răspuns:

Sunt multe caută pe net

| Lexi888 a răspuns:

Daca nu la cineva care stie

| AndeT explică:

Tocmai de acea am pus aceasta intrebare pe net, este pentru ca nu vorbesc germana, dar indraznesc sa am ambitia de a o invata pe parcursul unui an.
Intrebarile mele (pentru cei care imi sunt favorabili sa imi dea un raspuns laughing) sunt:
- fizica este un open subject? adica esti admis daca ai bacul si doar atat(indiferent cu ce nota)
- cand se depun aplicatiile?
- daca faci un an de facultate mai intai, trebuie sa trimiti si notele din facultate( este un examen universitar, nu de liceu) si recomandari : se tine cont de evolutia individului si de planul sau de invatamant?
multumesc pentru raspunsuri
- fluxul de informatie in societate contribuie la progresul ei