| anonimbuc21 a întrebat:

Câștigă ok un asistent medical?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde este pozitia: asistent medical la o clinica de stat, privata, spital, laborator de analzie, cabinet medical de familie samd.

Salariu este intre 2000 (asistenta de birou la un medic in cabinet, sau la o policlinica) si 3000-3500 lei (cu sporurile de noapte si weekend), pentru asistentele experimentate care lucreaza in spitale.

| Frank51 a răspuns:

Daca pentru tine definiția cuvântului ok înseamnă un salariu mai mic decât cel mediu da.

| just4ubr2015 a răspuns:

Minim pe economie la privat la stat de la 4000 in sus da spaga e mare sa intri

| IarsiIar a răspuns:

Eu am vazut sta de plata atat pentru incepatori cat si pentru principali. Sumele erau mai mari decat spune @Anonimus24061. Si nu includeau sporurile. Deci, castiga ok.

| Anonimus24061 a răspuns:

Cat timp iti faci treaba exemplar poate vei primi si o marire de salariu, da poate castiga in jur de 3000 de lei pe luna depinde de asistență

| Glackas a răspuns:

Da 500 euro pe luna