| svenhassel13 a întrebat:

Cat câștigă un antreprenor care este angajat in cadrul unei firme?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu la ce te referi, nu inteleg paralelii doar se baga in seama. Nu se zice chiar "angajare", nu stiu cum se zice dar stiu pe cineva intr-o asemenea situatie.
Deci depinde daca vrei sa fi tu si lucratorul profesionist iti iei cam dublu de salariu decat daca ai lucra pentru altul.
Si sunt multe de facut, acte si plati, care stiu pe cineva ca a dat o suma de bani ca sa poata incepe intr-o singura zi, si intr-o saptamana a facut numai jumatate din suma cheltuita. Deci nu-ti plateste firma actele, daca vrei sa fi tu parte dintre "sefi". Persoana a preferat sa renunte la acest "job" decat celalalt, depinde si de persoana cum prefera sa faca.

6 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Daca este antreprenor are firma lui.Si daca se angajeaza la propria firma isi face ce salariu vrea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca stii ce inseamna cuvantul antreprenor

| svenhassel13 explică (pentru suntserios):

Te poti angaja ca antreprenor la o firma, pentru a o dezvolta.

| svenhassel13 explică (pentru Panamax):

Asta se subînțelege, dar ma refer ca antreprenor care dezvolta o afacere

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Antreprenor este persoana care a infiintat o firma.
Daca este si angajat in firma castiga de 2 ori: ca angajat din salariu, ca asociat/actionar din repartizarea profitului net.
Daca nu este angajat castiga doar din repartizarea profitului net.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru svenhassel13):

In niciun caz nu te angajezi.
Maxim poate faci o colaborare sau oferi un serviciu.
Si daca te angajezi nu mai esti antreprenor.