| DiaDiana9 a întrebat:

Cat castiga un asistent medical de laborator daca a facut facultate?

1 răspuns:

Nu ai specificat ce fel de laborator, nu ai specificat vechimea și gradul asistentului medical, nu ai specificat țara și nu ai specificat nici dacă la stat sau la privat.
Un asistent medical de laborator clinic angajat în cadrul unui spital de stat în România anul 2020 are un salariu net între 3800 și 8000 lei + spor de condiții de la 15% până la 55% din salariu, depinde de laborator (Microbiologie, Imunologie, Biochimie, Anatomie Patologică, Toxicologie etc.).